Skip to content

724lastiktamiri.com’un lastik ile ilgili önerileri.

 

0533 141 44 10 Gezici Lastik Tamiri

7/24 Lastik Tamiri Türkiye’nin Her Yerine Bir Telefon Kadar Yakınız. 0533 141 44 10

724lastiktamiri.com’un  lastik ile ilgili önerileri.

 

Bozuk yollarda yüksek hız yapmayın. Ani ve sert frenden, aracı hızlı kaldırıp patinaj yapmaktan kaçının. Bunlar lastiklerde düzensiz ve erken aşınmalara sebep olur.

 

Aracınızı kaldırım kenarına sıfır park etmekten kaçının. Keskin uçlu kaldırım kenarları, lastiklerin yanak bölümlerinin hasar görmesine neden olur.

 

Otomobilinizi kullanırken yoldaki çukur ve kasislere dikkatli ve yavaş girin. Özellikle yağışlı havalarda süratinizi düşürün. Suyla dolan çukurlar görünmeyen tehlikeli tuzaklara dönüşür.

 

Sıcak havada ve ağır yükle sürat yapmayın. Lastiklerin içindeki havanın tam ve doğru olduğundan emin olun. Lastikleriniz soğukken 15 günde bir kontrol edin. Çalışan lastik içindeki hava genleşir. Molalarda lastik havalarını düşürmeyin.

 

Standart binek yaz lastiklerinde yasal diş derinliği emniyetli kullanım noktası, 1.6 mm’dir. Lastiklerin üzerinde bulunan Treadwear Indicator, TWI çizgisi gözle kontrol edilerek bu noktaya gelindiği anlaşılır.

 

Özellikle ıslak zeminde, lastiğin suyu boşaltması ve yere tutunması güçleşeceğinden diş derinliği bu seviyenin altına düşmüş lastiklerin değiştirilmesi emniyet açısından çok önemlidir.

Lastiklerden iyi bir performans alabilmek için lastiklerin balansını ve aracınızın mekanik ayarlarını düzenli bir şekilde kontrol edin.

 

Söz konusu mekanik ayarsızlıklar, sürüş konforu ve direksiyon hakimiyetinin azalmasının yanı sıra lastiklerde düzensiz ve erken aşınmaya neden olabilir.

 

Aracınızda uygun olmayan yüklemeden kaçının. Dengesiz yük dağılımı, bazı lastiklerin üzerine daha fazla yük binmesine ve buna bağlı olarak hızlı aşınmaya sebep olabilir.

 

Araç üreticisi tarafından onaylanmış ebattaki lastik ve jantları kullanın. Lastik ve jant ebadının birbirine uygun olmasına dikkat edin.

 

Lastiklerinizi, mümkünse her kullanımdan önce gözle kontrol edin.

 

Havası inen ya da hasar görmüş lastikle yola devam etmeyin. Bu durumda mutlaka bir lastik servisine başvurun.

 

Unutmayın! Herhangi bir şekilde hasar gören lastikleriniz tamir edilip güvenle kullanılabilir.

 

Lastiklerin mutlaka janttan sökülerek tamir edilmesi gerekir. Uygun lastik tamirinde fitil kullanılmamalıdır. 0533 141 44 10 Gezici Lastik Tamiri

7/24 Lastik Tamiri Türkiye’nin Her Yerine Bir Telefon Kadar Yakınız. 0533 141 44 10